29 Ocak 2013 Salı

EVET BUNLARDA BENİM MİM CEVAPLARIM

bugünkü ruh halim


Sevgili safransarı arkadaşımı yeni keşfettim. İyiki de etmişim diyorum çünkü okurken çok eğleniyorum, başımda olmayan aklım daha da uzaklara gidip, beni iyiden iyiye başka alemlere götürüyor. Bir takım soruları cevaplamamızı; onun deyimiyle şeyettirmiş, hadi bakalım ben de cevaplıyorum, bakalım bugünkü ruhum ne alemde;


1. Kendini seviyor musun?


Kendimi seviyorum ama başkalarını sevmeyi öyle abartıyorum ki kendime olan sevgim, onları sevmemin yanında HİÇ kalıyor..

2. Yapmaktan hoşlandığın şeyler nelerdir?
Okuduğum kitapların, dinlediğim şarkıların, yarım kalmış aşk hikayelerinin içine girip; bir gün Ayşe, bir gün Neşe, işin özeti hangi karakteri kendime yakın hissettiysem evin içinde o olup dolaşmayı çok seviyorum, çünkü kendim olmaktan çabuk sıkılıyorum. Ben halimden memnunum da etrafımdakiler ne alemde onu hiç bilmiyorum :)

3.Geleceğe dair hedeflerin nelerdir?
Çok basit ya da çok zor bilemedim şimdi. Şudur hedefim, her sabah aynaya baktığımda aynı masumiyet yüzümde duruyor mu diye bakıyorum, sadece o saflığı korusam yeter :)

4.Kendini bir cümle ile anlatabilir misin?
Bu en zor soru, hadi kendini anlat deyince benden bir şeycik çıkmıyor. Ne diyeyim bazen senin gibi, bazen onun gibi, bir şey biliyorsam hiçbir zaman durağan bir ruh haline sahip olmayan, akrep burcunun kendini sokan başkalarını hep koruyan kollayan cinsindenim. Ben benim, bazılarına göre iyiyim bazılarına göre şirretim ama her zaman ben benim :)

5.Nefret ettiğin şeyler nelerdir?
Şu ortalıkta tüm samimiyetsizliğiyle maske takıp dolaşan insanlar, bir de kapıyı kapadığında, vakit geçirmeden arkandan konuşanlar. İyi her şeye kötü kulp takıp, kötüleri zaten yerden yere vuranlar...

6.Favori şarkıların,kitapların,filmlerin nelerdir?
Favori şarkılarım; çok iç karartıcı olacak ama Halil Sezai: İsyan (gerçi bundan sonra seve seve Ayda'dan da dinlerim), Sezen Aksu: Vay, işte var birileri ama çalışılmış cevaplar vermek istemiyorum, şimdilik aklıma gelenler bunlar..


Favori kitaplarım; Burak Özdemir; Tanrının Doğum Günü, Lord Kinross: Atatürk. birinci kitap bana at gözlüklerini attırdı, ikinci kitap kadar iyi Türkiye'de Atatürk'ü anlatan kitap yok diye düşünüyorum..
Favori filmlerim; İsim vermeyeceğim ama her kadın gibi romantik komedi, biraz fantastik filmler ve dansa olan merakım yüzünden müzikaller...7.İlham aldığın kişiler kimlerdir?
Annem.. Bu ilk aklıma gelendi başka bir şey düşünmek bile istemedim.  :))

8.Death Note'u sen bulsaydın ne yapardın?
Defteri tersinden kullanıp, sevdiğim ölü insanları diriltirdim...:))

Evet cevaplayacağım sorular burada son buldu, şimdi bana da bir kaç kişiyi mimlemek düşer. Başlıyorum :)

adminpanpa

BüşraSevgiyle kalın...

9 yorum:

 1. Nefret ettiğin şeyler ilgimi çekti.
  Sahi ne çoklar onlar.
  Fazla şans tanımadan farkeder etmez silkelenmeleri gerekiyor bence ;)
  Sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sonuna kadar katılıyorum sana... ;)

   Sil
 2. Fantastik film izliyosan bendensin :)
  Ayrıca beni mimlediğin için teşekkür ederim, bi garip hissettim oscar ödülü almış gibi :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :D kimse alınmasın darılmasın ben çok yardım gördüm senden. Dünyada hala gerçekten iyi insanlar varmış dedirten cinsinden. Daha fazlası gelse elimden onu da yaparım zevklen :D
   Resmen şiir oldu ;)

   Sil
  2. Teşekkür ederim :) Evet şiir gibi oldu :)

   Sil
 3. Ahh Anneler , eli öpülesi anneler :)
  tekrardan teşekkür ettim .

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Olur mu mimlediğin için ben teşekkür ederim bir de samimiyetin için :)

   Sil
 4. Yazını cevapladım pehilto, ama benim blog'um senin gibi olana dek ben şuanlık tumblr'dayım http://tudoarishika04.tumblr.com/ öptüm

  YanıtlaSil